Možná se zdá perex trochu jedovatý vůči veřejným plovárnám, ale není to tak myšleno. Jen trochu. Všichni víme, jak to tam chodí. Ale zpět k našemu tématu. Každý, kdo má svůj bazén o něj náležitě pečuje. A hlavně o vodu v něm. Musí, jinak tam nebude voda, ale něco hodně hnusného. Tfuj. A to nikdo nechce. Proto si každý vodu udržuje v čistotě a neustále kontroluje její kvalitu. Zde je několik kritérií, například pH vody, což je jeden z méně důležitých prvků, ale je dobré si to hlídat. Nemá sice přímou souvislost s čistotou, ale je dobré vědět oč kráčí a regulovat to.
U vody v bazénu je více věcí, které se nemusí, ale pokud jsou, je to hned lepší zážitek při koupání. Složení vody se tím mění, takže zase je dobré vědět co děláme. Ale co nemůžeme pokazit je sůl. Nespěchejte do kuchyně, nemyslím tím tu, kterou tam máte. A špetka této o soli ve vašem bazénu nebude asi zrovna moc znát. V úvahu přichází pouze mořská sůl, to je ta, která tam patří. Její příznivé účinky jsou všeobecně známy, a proto je ve slané vodě lepší koupání. Otázka, se kterou se často setkáváme, zda je nutno mít salinizační jednotku. Cože? Že nevíte oč jde.
Krátce a stručně vysvětlím. A protože chemii vůbec nerozumím, berte toto vysvětlení s velikánskou rezervou. Tak tedy salinizační jednotka slouží k rozkladu bazénové vody se solí pomocí elektrolýzy. Tím vzniká plynný chlor, který se ve vodě v bazénu okamžitě rozpustí a vznikají další jednotky aktivního chloru. Ufff, to jsem se zapotil. Takže nelze sůl do bazénu pouze nasypat? Ptáte se správně. Lze. Ale pak nejde o vodu upravovanou standardním procesem. A jaká sůl je tedy vhodná? Přirozeně že ta mořská. A jedno zda ta kamenná nebo přímo z moře. I ta se upravuje. Obě vám udělají v podstatě stejnou službu. Takže to je o soli v bazénu vše, další podrobnosti si můžete přečíst, když kliknete na odkaz výše. A také si tam hned sůl objednejte.